poniedziałek, 2 marca 2015

Niebiesko mi

Uszyłam taką oto tunikę z wydłużonym tyłem. Wykrój to przedłużenie papaverowskiej bluzki, którą pokazałam tu. Dół trochę sterczy, nie wiem czy to przez wstawienie kieszeni czy wina dzianiny. Dzianina niby taka sama jak ta ostatnio używana przeze mnie szara, a jednak jakaś grubsza. Może po praniu nie będzie taka sztywna. Pierwsze zdjęcie pokazuje  prawdziwy kolor dzianiny dresowej.
Miłego tygodnia życzę!

10 komentarzy:

 1. Dzianina, z której uszyłaś szarą bluzkę wydaje się bardziej miękka. Oczywiście, o ile można ocenić na podstawie zdjęcia.
  Nie zmienia to faktu, że tunika jest świetna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna tunika,chociaż rzeczywiście dół trochę odstaje.Może po prostu spruj szew maszynowy i podszyj ręcznie ?Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie się wydaje, że troszkę naciągnęła się przy podszywaniu, skoro dzianina jet miękka to użytkuj Wiolu przez parę dni solidnie a potem zdecyduj czy pruć czy też nie :)
  Pozdrawiam, Marlena

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za rady, wypróbuję!

  OdpowiedzUsuń
 5. Szara dzianina na moje oko była bardziej delikatna ale nie znam się:) Podoba mi się ten golfik - ładnie się układa:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. I ja bym też poradziła sprucie maszynowego podkładu i ręcznego go przyszycia. Są też specjalne taśmy, które przykleja się - może one poradziłyby na problem odstawania? Tak czy inaczej efektownie prezentuje się ta tunika, wydłużony tył i golfik to atuty tego modelu.
  Serdecznie pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna tunika - fajny krój i kolorek uroczy :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. ładna tunika, szczególnie urzekł mnie kolor dzianiny ;-) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. ładna tunika, szczególnie urzekł mnie kolor dzianiny ;-) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękny kolor a golfik fajnie faluje, bardzo sprytnie wykorzystalas właściwości tej dzianinki.

  OdpowiedzUsuń

Zielona torebka

Bigiel z ali , tkanina z sh , inspiracja z internetu. Dokładniej wskazówki znalazłam  tu . Tkanina usztywniona camelą. Wyszła torebka wiosse...