Posty

Wyświetlanie postów z styczeń, 2014

pozorny zachwyt włóczką

Obraz
Włóczka o nazwie Włóczka dość długo przeleżała w moich zapasach włóczkowych.
Mimo, że to akryl , to tak jak sroka zachwyciłam się jej 
złotą nitką. Włóczka nabrała mocy i powstało takie cośNic prostszego nie mogłam wymyślić. Postanowiłam , że nie będę pod wpływem chwili robić nieprzemyślanych zakupów.Tylko czy mi się to uda!  Komin powstał z 10 dag włóczki na drutach nr 4, jako akryl raczej zdobi niż grzeje. Pozdrawiam:)

Krateczki i kieszonki

Obraz
Uszyłam coś w rodzaju tuniki, fakt podpatrzyłam u koleżanki tunikę z kieszonkami. Te kieszonki to najważniejszy element tuniki! 
Szyjąc ją z wykroju jakiejś sukienki nie uwzględniłam , że to na spodnie będzie i... uratował mnie rozporek ! Materiał to przeróbka spódniczki z sh i resztek z szafy! 


Nadal mam zastój w dziedzinie dziergania, robić robię ale jakoś więcej pruję i nie ma co pokazywać. Pozdrawiam serdecznie!

Kuba w roli lisa i nowy płaszcz.

Obraz
Kubuś to kotek, którego w wakacje znalzłam na ulicy. Kiedyś go tu pokazałam. Był malutki i wybiedzony. Teraz to kocur w pełnej krasie.


Tu zagrał rolę dodatku do płaszcza.
 Płaszcz uszyłam uszyłam według wykroju z Burdy 10/ 2013 . Tu oryginał.
Bardzo go sobie ociepliłam, bo zmarzluch jestem. Dawno nic drutowo u mnie nie było, bo co zacznę to pruję, jakoś nic mi nie wychodzi tak jakbym chciała.

Dziękuję, że wciąż do mnie zaglądacie.

Spódniczka z kieszonkami

Obraz
Zaczynam Nowy Rok .
Zaczynam szyciowo, przeróbkowo, czyli to co "najbardziej" lubię. Materiał wełniany ze starej spódnicy z sh.  Wykrój papaverowski ( bardzo lubię tą stronę!). Wykrój do pobrania tu.

 i zbliżenieSpódnica  jest na podszewce , a ogromny plus to kieszenie!
Dziękuję za wszystkie życzenia noworoczne.