Posty

Wyświetlanie postów z maj, 2013

Szydełkowa,biała spódniczka

Obraz
Zrobiłam spódniczkę na szydełku z bawełny.


 Dokładnie to zauroczyły mnie spódniczki Bea S i bezczelnie zgapiłam, no może "trochę" skróciłam. Wszelkie dane na  jej blogu. Moja zmiana to łączenie elementów kwadratowych w ostatnim okrążeniu tak by wyglądały jak całość.


 Tym razem nie mam podszewki z dzianiny tylko podszewkowy, beżowy materiał i wszystko przyszyte do szerokiej gumki. Sposób wykonania podpatrzyłam na osince.


Pozdrawiam zaglądaczy i stałych bywalców.

Spódniczka na ciepłe dni

Obraz
Znów pokazuje co uszyłam. Tym razem spódniczka. Prosta lniana, przerobiona ze starej długiej na nową szeroką.  Pasek został bez zmian. Jak wam się podoba?
To tak jakby komplet do mojej kurteczki.Dziękuję za wasze komentarze. Pozdrawiam serdecznie!

Maj w rozkwicie - Wojsławice

Obraz
Arboretum we Wojsławicach
Kwitną różaneczniki i azalie.
Piękne kwiaty i zapachy.
Ja wypatrzyłam część maszyny do szycia!Pozdrawiam słonecznie!

Kurtka z płaszcza

Obraz
Pogoda za oknem wspaniała, a ja tu z kurtką się wychylam. Cóż kiedy uszyłam to i pokazać chciałam. Dlaczego kurtka z płaszcza? Powód jest taki, że wykrój pobrałam z papavero na płaszcz . Owszem płaszcz uszyłam i pokazałam go tu. Wykrój wydawał mi się na tyle przystępny, że przerobiłam go na kurtkę z zamkiem.
Materiał wierzchni to sztruks.Po podglądałam dziewczyny na blogach i zauważyłam, że stosują na podszewkę różne materiały. Tym sposobem moja podszewka to spadkowa spódniczka, czyli recykling.Jeszcze na koniec  naprawdę pracowite stworzenie.


Dziękuję , że tu zaglądacie. Trochę mniej u mnie dzianych rzeczy , ale pozaczynałam to i tamto i jakoś nie chce mi się tego kończyć. Pozdrawiam:)

Takie małe...

Obraz
Takie małe decoupage. Moje pierwsze.Trochę zabawy i mam pojemniki na szpilki i ścinki włóczek.Pozdrawiam wszystkich i zostawiam was ze zdjęciem wiosennej łąki , która kwitła niedaleko mojego domu.


Na szydełku

Obraz
Trochę ciepła się zrobiło i nabrałam ochoty na coś przewiewnego. Tylko zanim coś zrobiłam to pogoda się popsuja. Dobrze , że to maj bo jest nadzieja , że będzie jeszcze ciepło.
Ażurowa bluzeczka na szydełku.


Beżowa bawełna "wygrzebana" z szafy.


Bluzeczka robiona całościowo od dołu bez zszywania. Nie tak całkiem w jednym kawałku bo elementy kwiatowe były robione osobno.


Miło mi , że zaglądacie do mnie!