Posty

Wyświetlanie postów z czerwiec, 2012

Trochę niebieskiego,bolerko na drutach.

Obraz
W związku z wyrabianiem  zapasów włóczki powstało niebieskie bolerko


Ażur z jakiejś chusty, druty 4.00  Addi Lace . W końcu dorobiłam się lepszych drutów, miały same robić i... niestety tak dobrze nie ma. Co do drutów to bardzo mi się w nich podoba ... żyłka: miękka i nie skręca się.
Bolerko robiłam według własnego pomysłu od dołu.
Dziękuję za miłe komentarze pod poprzednim postem.

Poprawiam się wzór  z bliska.

Torebka na szydełku

Obraz
Zupełnie prosta torebka z resztek.
 Wzór na najprostszą szydełkową torebkę. Bawełna Myra, potrójna Maxi lub inna trochę grubsza bawełna oraz szydełko np 5/0 Tulip. Robimy 45 oczek łańcuszka, a później słupki na okrągło bez dodawania oczek. Później słupki, słupki , słupki..... i koniec. Oczywiście potrzebna też podszewka i jakieś rączki.
Jak wszyć podszewkę do torebki można zobaczyć tu.
Wszystkim dużo słońca  życzę !!!

Kwiatowo - fioletowo.

Obraz
Bardzo spodobał mi się ten materiał, nawet ładniejszy niż  na zdjęciach. Zaplanowałam sobie lekką spódnicę. Materiał okazał się bardzo prześwitujący , a nie chciałam podszewki, myślałam, myślałam i wymyśliłam taką spódniczkę.


Skorzystałam z  wykroju spódniczki z  papavero.  Moja spódniczka składa się z 3 części . Może tego nie widać na zdjęciach, ale te warstwy są różnej długości. Na taką spódniczkę potrzebowałam 2 m materiału. Z wykroju  papavero tym razem jestem zadowolona. Polecam.Bluzeczkę już kiedyś pokazywałam to   Brassiere Femme #450-T5-516 z moimi modyfikacjami,  z ravelry.Teraz tylko ciepłe dni potrzebne.
Witam nowych obserwatorów, dziękuję za miłe komentarze, same wiecie jak to zachęca do dalszej pracy. Pozdrawiam:)

Beż, czyli sukienka z tuniki i sweterek w kolorze toffi

Obraz
Jeszcze nie tak dawno była to tunika maja, jakoś nie specjalnie przeze mnie noszona. Dorobiłam  parę rzędów wzoru i mam sukienkę na szydełku.Włóczka to beżowa Sonata. "Dorobiłam" do tego mały sweterek na drutach.


Wzór z przodu to dzwoneczki .WZÓR
Wyszło 20 dag włóczki Pingouin Naturelle 100% wełny .
Bardzo mi miło , że do mnie zaglądacie. Słońca wszystkim życzę.